Zadzwoń lub napisz

 

 

%% WYPRZEDAŻ %%

-10% NA WYBRANE PRODUKTY Z KODEM: WYPRZEDAZNILS10

MARKI NILS ORAZ NILS EXTREME 

Rowery fitness - postaw na sprawdzone rozwiązania!

Rowery fitness - postaw na sprawdzone rozwiązania!

Rowery stacjonarne od lat cieszą się ogromną popularnością - to uniwersalny i bardzo praktyczny sprzęt treningowy, idealny do ćwiczeń zarówno w domu, jak i na siłowni. Rowery fitness będą doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz trenować swoją kondycję i poprawiać wydolność organizmu. Sprawdzą się również w budowaniu kondycji i wzmacnianiu mięśni nóg. Rower treningowy fitness znajdzie także zastosowanie jako sprzęt rehabilitacyjny, pomagając w dojściu do sprawności po przebytych urazach czy kontuzjach. Stacjonarny rower treningowy daje możliwość ćwiczenia w domowym zaciszu, nie musisz zatem tracić czasu na dojazdy na siłownię czy do klubu. Jaki rower stacjonarny kupić? Dobry sklep sportowy ze sprzętem fitness oferuje szeroki wybór rowerów stacjonarnych różnego rodzaju. W wyborze kieruj się przede wszystkim własnymi potrzebami, celami treningowymi oraz możliwościami Twojego organizmu. Zwracając uwagę na kilka szczegółów wybierzesz dobry rower stacjonarny do swojego domu.

Rower stacjonarny - jaki kupić?

Wybierając rowerek stacjonarny dla siebie wbrew pozorom ważne jest, w jakim celu chcesz go używać. Inny sprzęt posłuży Ci do zrzucania zbędnych kilogramów, inny do okazyjnego, rekreacyjnego pedałowania, a jeszcze inny do przygotowań do startów w zawodach kolarskich. Zastanawiając się, jaki rower stacjonarny kupić, weź pod uwagę między innymi:

  • własne cele treningowe - od intensywności i rodzaju treningu, jaki zamierzasz przeprowadzać zależy wybór mechanizmu oporu roweru, czyli czy będzie to rower mechaniczny czy rower stacjonarny magnetyczny;
  • rodzaj roweru - rowery stacjonarne różnią się zarówno mechanizmem oporu, jak i konstrukcją. Możesz zatem wybierać między rowerami pionowymi, poziomymi i spinningowymi;
  • możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy oraz odległości między nimi; ma to duże znaczenie zwłaszcza, jeśli z roweru stacjonarnego będzie korzystało kilka osób (np. wszyscy domownicy) - im więcej możliwości regulacji, tym łatwiej dopasujesz rower do poszczególnych użytkowników;
  • dodatkowe funkcje - takie jak możliwość zapisu i odczytywania treningu, symulacja trasy, pomiar tętna itp. Czynnik ten ma znaczenie, jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem lub jeśli zamierzasz korzystać z roweru fitness jedynie rekreacyjnie - wówczas możesz zdecydować się na prostszy model.

Ile kosztuje rowerek stacjonarny? Ceny rowerów stacjonarnych to dość szeroki przedział, a każdy producent sprzętu sportowego oferuje wiele modeli. Ma to swoje zalety - dzięki temu bez problemu wybierzesz taki rower fitness, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Rowery treningowe stacjonarne - rodzaje

Zastanawiając się, jak wybrać rower stacjonarny do ćwiczeń w domu, możesz wybierać spośród kilku rodzajów rowerów. Na rynku spotykamy:

  • rowery stacjonarne poziome - są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych rowerów treningowych i dają możliwość ćwiczenia osobom odczuwającym dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa. Dlaczego? Te modele zapewniają doskonałe oparcie dla pleców, niwelując obciążenie kręgosłupa, dlatego polecane są również osobom z nadwagą;
  • rowery stacjonarne pionowe - są najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym rodzajem rowerów fitness treningowych. Trening na tym rowerze przypomina jazdę w terenie, a sylwetkę możesz regulować w zależności od potrzeb i preferencji - możesz przyjąć postawę wyprostowana lub pochyloną;
  • rowery spinningowe - ich konstrukcja różni się od standardowych rowerów pionowych i wymusza pochyloną postawę ciała. Rower spinningowy będzie więc dobrym wyborem dla osób, które mają już doświadczenie treningowe i zależy im na wydajnym treningu kolarskim.

Profesjonalny rower stacjonarny - mechaniczny czy magnetyczny?

W podziale rowerów stacjonarnych ważne jest jeszcze rozróżnienie na rowery mechaniczne i magnetyczne, różniące się między sobą rodzajem mechanizmu. Co je charakteryzuje?

  • Rowery spinningowe mechaniczne - mają mechanizm prosty w budowie i działaniu, co powoduje, że rower mechaniczny jest dużo tańszy od modeli magnetycznych. Opór odczuwany podczas pedałowania generowany jest tutaj przez fizyczne tarcie koła zamachowego, a regulacja oporu odbywa się za pomocą pokrętła;
  • rowery magnetyczne - bardziej zaawansowane technologicznie; opór wywoływany jest tutaj za pomocą magnetycznego hamulca, dzięki czemu zyskujesz o wiele większy zakres regulacji obciążenia niż w rowerze mechanicznym.

Jeśli chcesz wybrać dobry rower stacjonarny do domu, weź pod uwagę, że do modeli bardziej zaawansowanych technologicznie należą jeszcze rowery elektromagnetyczne oraz rowery powietrzne airbike. Wyposażone są najczęściej w szereg opcji wspomagających trening i chętnie wybierane przez osoby zaawansowane pod względem treningowym. Ciekawą formą treningu są także rowery eliptyczne, doskonałe do treningu cardio zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób.

Trening na rowerze stacjonarnym możesz wzbogacić korzystając dodatkowo z innego sprzętu, jak platformy wibracyjne, wioślarze czy bieżnie do biegania. Wybór roweru stacjonarnego zapewni Ci mnóstwo korzyści, pod warunkiem, że odpowiednio dopasujesz go do swoich potrzeb. Regularny trening nie tylko pomoże Ci spalić zbędną tkankę tłuszczową, ale też wzmocni Twoje ciało, zwiększy wydolność i ogólną sprawność organizmu oraz sprawi, że zwiększysz swoje szanse na życie w zdrowiu i bez kontuzji przez długi czas.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper.pl