Zadzwoń lub napisz

 

 

%% WYPRZEDAŻ %%

-10% NA WYBRANE PRODUKTY Z KODEM: WYPRZEDAZNILS10

MARKI NILS ORAZ NILS EXTREME 

Jakie kijki do nordic walking?

Jakie kijki do nordic walking?

Zastanawiasz się, jakie kijki do nordic walking wybrać? Chodzenie z kijkami to bardzo popularna aktywność w Polsce, która dodatkowo przynosi wiele korzyści dla ciała i zdrowia. Jednak, żeby była przyjemna i skuteczna, potrzebny Ci odpowiedni sprzęt. Nasz sklep ze sprzętem sportowym przygotował dla Ciebie krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak dobrać kijki do nordic walking.

Kijki do nordic walking i trekkingowe – to te same kijki? 

Kijki trekkingowe i nordic walking to dwa różne typy. Służą więc do czegoś innego. Kije trekkingowe służą przede wszystkim do asekuracji i podpierania się podczas wspinania po górach. Jak odróżnić te dwa rodzaje kijków? Kijki do nordic walking są jednolite lub dwuskładnikowe, natomiast te do trekkingu - dwuelementowe. Oznacza to, że jeden element można włożyć w drugi.

Jakie kijki do nordic walking? – wielkość

Jak dobrać kijki do chodzenia? Kluczowym elementem jest ich wielkość. Powinna być ona dopasowana do Twojego wzrostu. Jak dobrać kijki do nordic walking pod względem wielkości? Są dwa podstawowe sposoby. Możesz chwycić kijek i sprawdzić, czy Twój łokieć tworzy kąt prosty z ramieniem. Jeżeli kąt jest węższy, to potrzebujesz niższych kijków. Jeżeli natomiast jest zbyt szeroki, to musisz wybrać wyższe kijki. Drugim sposobem jest obliczenie wysokości kijów. Wystarczy wzrost w centymetrach pomnożyć przez 0,68.

Jak dobrać kijki do nordic walking? – na co zwracać uwagę?

Kijki do nordic walking – jakie wybrać i na co zwracać uwagę przed zakupem? W przypadku tego sportu ogromne znaczenie ma nie tylko technika, ale też dobry jakościowo sprzęt. Kijki nordic walking – jakie kupić i co jest ważne? Decydując się na zakup, zwróć szczególną uwagę na:

  • rączkę – nordic walking jakie kijki wybrać? Postaw na sprzęt, który dobrze leży w Twojej dłoni. Rączka powinna być wygodna tak, by długie chodzenie z kijami nie było męczące. Przecież nie o to chodzi, by Twoje ręce po aktywności były obtarte i bolały;
  • groty – jakie groty powinny mieć kijki do nordic walking? Najlepiej, gdy będą one wykonane z widii. Dzięki temu nie zniszczą się i nie będzie trzeba ich wymieniać. Kije powinny mieć również w zestawie nakładki asfaltowe, czyli tak zwane buciki;
  • dostępność zamienników – jak wybrać kijki do nordic walking? Zwróć uwagę na dostępność części zamiennych. Jeżeli będziesz intensywnie korzystać z kijków, to oczywiste jest to, że niektóre elementy mogą się zużyć. Jeżeli zdecydujesz się na model, do którego można dokupić części, to nie będziesz wymieniać całych kijków.

Jak dobrać kijki do chodzenia? – materiał

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest materiał wykonania. W sklepach znajdziesz kijki z:

  • aluminium;
  • włókna węglowego lub szklanego;
  • bambusa.  

Jakie więc wybrać kijki do nordic walking i z czego powinny być wykonane? Najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem są te stworzone z aluminium lub włókna węglowego. Kije z aluminium sprawdzą się w przypadku osób początkujących. Idealnie nadają się do nauki, a dodatkowo nie kosztują wiele. Jeżeli więc nie wiesz, czy ten sport jest dla Ciebie, to kije aluminiowe są idealnym wyborem. Jeżeli wiesz, że nordic walking to Twoja pasja na dłużej, zdecyduj się na włókno węglowe. Kijki z tego materiału są droższe, ale też lżejsze i lepiej tłumią drgania. 

Podsumowanie 

Chodzenie z kijkami to aktywność, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Zastanawiasz się, jakie kijki do nordic walking wybrać? Przede wszystkim nie kupuj kijków trekkingowych, bo nie spełnią one swojego zadania. Podczas wyboru decyduj się na model z wygodną rączką i taki do którego dokupisz części zapasowe. Zwróć uwagę również na grot, który powinien być wykonany z widii. Dzięki temu będzie bardzo wytrzymały. Natomiast materiał, z którego powinny być wykonane kije to aluminium lub włókno węglowe. Zastosuj się do naszych rad, a na pewno wybierzesz najlepszy sprzęt. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper.pl