Zadzwoń lub napisz

 

 

%% WYPRZEDAŻ %%

-10% NA WYBRANE PRODUKTY Z KODEM: WYPRZEDAZNILS10

MARKI NILS ORAZ NILS EXTREME 

Jakie ćwiczenia siłowe dla kobiet?

Jakie ćwiczenia siłowe dla kobiet?

Trening siłowy dla kobiet może okazać się doskonałym sposobem na ogólne wzmocnienie kondycji oraz uwypuklenie zarysu mięśni. Kiedy warto wziąć się za ćwiczenia siłowe dla kobiet i czy można je robić nie wychodząc z domu?

Trening siłowy kobiety – czym się różni od treningu mężczyzny?

Prawidłowo wykonywany trening siłowy kobiet nie różni się znacząco od treningu męskiego. W dobrze wyposażonych siłowniach kobiety z powodzeniem mogą stosować obciążenia i sprzęty takie jak mężczyźni. Podstawowa różnica polega na tym, że ćwiczenia siłowe u kobiet wymagają nieco mniejszego obciążenia. Wynika to oczywiście z naturalnie mniejszych predyspozycji kobiecych mięśni do dźwigania.

Bardzo często kobiety decydują się na siłownię, aby wysmuklić swoje ciało, dodać mu jędrności. Skupiają się przy tym bardziej na dolnych partiach ciała – pośladkach, udach i łydkach. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety nie trenują zbyt intensywnie ramion, barków i pleców, ponieważ nadmiernie rozbudowana muskulatura w górnej części nie jest przez nie pożądana pod względem estetycznym. W przypadku ćwiczeń siłowych dla kobiet bardzo często okazuje się, że po kilkutygodniowym programie testy siły mięśni nóg wypadają nieco korzystniej w przypadku kobiet!

Trening siłowy dla kobiet – czy jest potrzebny?

Na siłownię chętnie uczęszczają przede wszystkim panowie, którzy marzą o rozbudowaniu swojej silnej, męskiej sylwetki. Nie brakuje tam jednak również kobiet. Co one tam robią? Cóż, ćwiczenia siłowe dla kobiet zawodowo uprawiających kulturystykę są niezbędnym elementem tej pasji. Ale przecież nie wszystkie bywalczynie siłowni to kulturystki. A więc? Część pań wykupuje karnety na siłownię, aby schudnąć i zrealizować swoje marzenia o szczupłej sylwetce. Inne chodzą tam, ponieważ w ich codzienności brakuje aktywności fizycznej i w ten sposób trenując 3 razy w tygodniu przez godzinę starają się ją zrealizować. Jeszcze inne wzmacniają swoje mięśnie, aby jak najdłużej móc zachwycać szczupłą sylwetką i dobrą kondycją.

Czy trening siłowy dla kobiety to dobry wybór? To w dużej mierze zależy od tego, jak efekt chce się osiągnąć. Z pewnością trening oporowy kobiety jest lepszym wyborem niż brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Poprzez takie intensywne ćwiczenia połączone z dietą wysokobiałkową można zadbać o wzmocnienie swoich mięśni i rozbudowanie tkanki mięśniowej. Warto jednak wiedzieć, że u kobiet przyrost masy jest dużo mniejszy niż u mężczyzn, dlatego trudno o spektakularne efekty bez stosowania odpowiednich odżywek. W przypadku wielu kobiet to jednak w zupełności wystarczy – zazwyczaj chodzi im tylko o wyrzeźbienie zarysu brzucha, ujędrnienie i uniesienie pośladków czy ud, a także korzystniejszy zarys ramion i pleców.

Ćwiczenia siłowe dla kobiet – czy pomagają na odchudzanie?

Trening siłowy dla kobiet odchudzających się jest oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem. W połączeniu z dietą odchudzającą, ale o wysokiej zawartości białka, pomaga on budować tkankę mięśniową, jednocześnie spalając tkankę tłuszczową. Sam trening siłowy czasem może nie wystarczyć, aby efektownie spalić tkankę tłuszczową, dlatego zaleca się przeplatanie go z różnymi innymi formami aktywności fizycznej, na przykład treningiem wytrzymałościowym.

W wielu przypadkach regularny trening siłowy kobiety sprawia, że jej sylwetka zmienia kształt – staje się bardziej „zbita”, co jest efektem wzmacniania tkanki mięśniowej. Skutkuje to coraz mniejszą zawartością tkanki podskórnej, ale często również brakiem widocznych efektów na wadze. Nie należy się tym przejmować – ćwicząc oporowo warto postawić na mierzenie swoich obwodów, a nie masy ciała. Jest to bardziej obrazowy sposób na ocenę efektów odchudzania, ponieważ tkanka mięśniowa jest cięższa od tłuszczowej.

Trening siłowy dla kobiet w domu – jak go zorganizować?

Trening siłowy dla kobiet w domu jest dobrą opcją w wielu przypadkach. Przede wszystkim, gdy w pobliżu nie ma dobrze wyposażonej siłowni i dojazdy na nią pochłaniałyby wiele czasu. Poza tym wiele kobiet wstydzi się ćwiczyć przy obcych osobach – to sprawia, że trudno im zmusić się do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Skupiając się na treningu siłowym kobiet w domu, trzeba jednak pomyśleć o zakupie odpowiedniego wyposażenia. Hantle, obciążenie na nogi i nadgarstki, atlas do ćwiczeń – to wszystko bardzo pomaga w motywacji do codziennych ćwiczeń.

Trening oporowy dla kobiet to na przykład: przysiady sumo z kettlebell, martwy ciąg na prostych nogach ze sztangą, podciąganie się na domowym drążku, wyciskanie kettlebell, czy plank niewymagający żadnych akcesoriów. Pozwalają one wzmocnić pośladki i mięśnie nóg, a przy okazji ujędrnić je i wysmuklić. To również ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha i ramion, wpływające na ich piękny kształt. Trening siłowy dla kobiet może bazować na wielu akcesoriach do ćwiczeń, takich jak gumy oporowe, kettlebell hantle i inne, dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. To rzeczy, które warto mieć w domu, by móc po nie sięgać na czas codziennych treningów. Można również wykorzystywać jako obciążenia grube książki czy butelki z wodą. Czasem wystarczy tylko trochę inwencji i można zorganizować sobie siłownię w domu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper.pl