Zadzwoń lub napisz

 

 

%% WYPRZEDAŻ %%

-10% NA WYBRANE PRODUKTY Z KODEM: WYPRZEDAZNILS10

MARKI NILS ORAZ NILS EXTREME 

Jak bezpiecznie jeździć na deskorolce - podstawowe zasady i porady dla początkujących użytkowników

Jak bezpiecznie jeździć na deskorolce - podstawowe zasady i porady dla początkujących użytkowników

Przed rozpoczęciem przygody ze skatingiem warto dowiedzieć się, jak bezpiecznie jeździć na deskorolce. Choć nie jest to szczególnie trudny w nauce sport, grozi wieloma kontuzjami, a jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć. Podstawą bezpieczeństwa na deskorolce jest opanowanie umiejętności utrzymywania równowagi, odpychania się i hamowania. Ważne też, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed upadkami. W przeciwnym razie będzie Ci trudno uniknąć kontuzji. W artykule podpowiadamy, jak nauczyć się jeździć na deskorolce i o jakich kwestiach bezpieczeństwa należy pamiętać.

Jazda na deskorolce – sport nie tylko dla młodzieży

Skating, czyli jazda na desce, łyżwach lub łyżworolkach, cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Zalety tych sportów coraz częściej odkrywają jednak również dorośli. To przyjemne aktywności, które pozwalają rozwijać sprawność fizyczną, przy okazji świetnie się bawiąc. Na czym dokładnie polega skating, a konkretnie jazda na deskorolce?

Deskorolka jest niewielkim sprzętem, który może służyć do wygodnego przemieszczania się po mieście. Bardziej zaawansowani skaterzy wykorzystują ją także do robienia różnego rodzaju tricków oraz ewolucji, takich jak ollie czy kickflip. Niezależnie od tego, czy planujesz jeździć na desce rekreacyjne, czy wyczynowo, musisz dobrze przygotować się do aktywności. Jeśli tego nie zrobisz, narazisz się poważne kontuzje. Jak zacząć jeździć na deskorolce?

Jak nauczyć się jeździć na deskorolce?

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie: jak nauczyć się jeździć na desce. Jedni wybierają metodę prób i błędów – uczą się jazdy samodzielnie, wykorzystując filmy instruktażowe dostępne w sieci. Inni stawiają na wsparcie bardziej doświadczonych osób, a nawet instruktorów sportu. Każda metoda jest dobra, pod warunkiem, że nauka odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Bez względu na to, w jaki sposób będziesz się uczyć, jest kilka umiejętności, które każdy musi opanować na początku swojej drogi. Jeśli nie wiesz, jak zacząć jeździć na desce, skup się na podstawach:

  • naucz się utrzymywać równowagę na deskorolce,
  • opanuj ruszanie i odpychanie się,
  • wypróbuj różne metody hamowania, np. zatrzymanie deski poprzez naciśnięcie stopą taila,
  • zacznij skręcać.

Pamiętaj, by nie przechodzić do kolejnych kroków zbyt szybko. Zanim zaczniesz jeździć jak doświadczony skater może minąć trochę czasu – zachowaj cierpliwość.

Jak bezpiecznie jeździć na deskorolce?

Warto wiedzieć, jak jeździć na deskorolce, by nie narazić się na poważne urazy. Podstawą bezpieczeństwa jest kask. Ochrona głowy jest bardzo ważna, zarówno na etapie nauki, jak i podczas wykonywania trików. Jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu innych części ciała, możesz wyposażyć się w dodatkowe akcesoria: ochraniacze łokci i kolan. Część osób decyduje się także na ochraniacze na nadgarstki.

Choć może to brzmieć zaskakująco, w przypadku deskorolki warto nauczyć się... upadania. To nieodzowna część tego sportu – zderzenia z podłożem zdarzają się nawet doświadczonym skaterom. W sytuacji zagrożenia zawsze staraj się lądować na boku lub innej dużej powierzchni ciała. Unikaj upadania na wyprostowane ręce, ponieważ może się to skończyć złamaniem lub inną kontuzją.

Na koniec jeszcze jedna ważna zasada dotyczące tego, jak jeździć na desce w bezpieczny sposób. Pamiętaj, że warto wybierać sprzęt dobrej jakości, dopasowany do wagi oraz wzrostu użytkownika. Dzięki temu ryzyko niebezpiecznych sytuacji będzie mniejsze. Jeśli interesują Cię deskorolki klasyczne, sprawdź ofertę 2sport. Nasz sklep ze sprzętem sportowym zapewnia szeroki wybór produktów i szybką realizację zamówień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper.pl