Zadzwoń lub napisz

 

 

%% WYPRZEDAŻ %%

-10% NA WYBRANE PRODUKTY Z KODEM: WYPRZEDAZNILS10

MARKI NILS ORAZ NILS EXTREME 

Ćwiczenia dla początkujących w domu i na siłowni - poradnik

Ćwiczenia dla początkujących w domu i na siłowni - poradnik

Marzysz o tym, by mieć znacznie lepszą kondycję? A może zależy Ci na dużo lepszy wyglądzie Twojego ciała? Bez względu na motywację, jaka Ci towarzyszy, ćwiczenia dla początkujących, które tu przedstawiamy, na pewno sprawdzą się doskonale. Warto pamiętać o tym, że nie trzeba od razu iść na siłownię - poszczególne ćwiczenia można z powodzeniem wykonywać w domu, na przykład do czasu, aż nie osiągnie się odpowiedniej wprawy.

Trening dla początkujących

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby znacząco usprawnić swoją sprawność fizyczną, jest rozpoczęcie od dłuższych spacerów bądź marszobiegów. Ćwiczenia takie wymagają co prawda wyjścia z domu, ale mogą równocześnie znacząco poprawić kondycję, a także przygotować organizm do nieco bardziej intensywnych ćwiczeń. Marszobieg czy spacer nie musi wcale być intensywny - warto pamiętać, że na początku każda aktywność będzie dla ciała bardzo istotna. Nie należy również przesadzać, gdyż nie wytrenowany organizm może łatwo ulec kontuzji. Tego typu aktywności nie wymagają również zakupu odpowiedniego sprzętu czy ubioru - nada się do tego zwykła bluza czy sportowe buty.

Ćwiczenia dla początkujących w domu

Po kilku spacerach czy marszobiegach z powodzeniem można rozpocząć ćwiczenia w domu dla początkujących. Na początek warto zaopatrzyć się w maty do ćwiczeń. Zapobiegną one otarciom podczas wykonywania na przykład ćwiczenia na mięśnie brzucha dla początkujących. Z czasem można zainwestować również w sztangielki do ćwiczeń, jak również piłki do ćwiczeń. Na początkowym etapie nie jest to jednak konieczne.

Trening siłowy dla początkujących w domu będzie jednak znacznie przyjemniejszy, gdy dana osoba będzie posiadała wygodny ubiór. Na pewno przyda się zatem koszulka treningowa, a także legginsy z wysokim stanem, które zapewniają komfort podczas wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Szukając najbardziej odpowiednich sprzętów do wykonywania ćwiczeń w domu, warto zajrzeć na stronę internetową 2sport.pl. To doskonale wyposażony sklep ze sprzętem sportowym, który proponuje nie tylko najwyższej jakości sprzęt i akcesoria, ale również naprawdę atrakcyjne ceny!

Trening w domu dla początkujących - od czego zacząć?

Dysponując wolnym czasem, a przede wszystkim chęciami, warto rozpocząć domowy trening od szeregu ćwiczeń ogólnorozwojowych. Polecane formy ćwiczeń zapewniają świetny wpływ na całe ciało, zatem poprawią nie tylko kondycję, ale z pewnością również samopoczucie. Ćwiczenia warto wykonywać w dwóch seriach - najlepiej po dziesięć lub dwadzieścia razy, oczywiście w zależności od możliwości ćwiczącej osoby.

Ćwiczenia w domu dla początkujących warto rozpocząć od pompek. Najważniejsze w tym ćwiczeniu jest to, by utrzymywane w górze pośladki nie opadały - powinny stanowić jedną linię z całym ciałem. Ręce w czasie robienia pompek należy mieć rozstawione na całą szerokość barków. Kiedy ćwiczenie jest wykonywane prawidłowo? Wtedy, gdy ręce osoby ćwiczącej zginają się w łokciach przynajmniej do dziewięćdziesięciu stopni, czyli kąta prostego. Jeśli wykonanie tradycyjnej pompki nie stanowi żadnego problemu, z powodzeniem można urozmaicić takie ćwiczenie. Wystarczy w momencie opuszczania ciała w dół zgiąć nogę i dotknąć nią podłoża, zachowując jednocześnie ciało w linii prostej - o ile jest to oczywiście możliwe!

Co dalej? Warto urozmaicić trening o ćwiczenia na barki dla początkujących. Najlepiej do tego nadaje się plank. Jak wykonać to ćwiczenie? Wystarczy uklęknąć na podłożu i umieścić łokcie bezpośrednio pod barkami. Cały tułów opiera się wówczas o palce u stóp, przy czym należy starać się zachować prostą linię ciała, nie unosząc ani nie opuszczając bioder. W takiej postawie należy wytrzymać od trzydziestu do sześćdziesięciu sekund.

Trening brzucha w domu

Kolejnym skutecznym ćwiczeniem, które z powodzeniem można wykonywać w domu, są brzuszki. Trening brzucha w domu dla początkujących jest banalnie wręcz prosty. Wystarczy położyć się na plecach i zgiąć nogi w kolanach. Unosząc ciało w górę, wykonuje się właśnie brzuszki! Należy jednak pamiętać o tym, by mieć założone ręce za głowę. Nie powinno również sobie nimi pomagać - zamykanie głowy łokciami w celu łatwiejszego wykonania ćwiczenia sprawia, że nie ma ono większego sensu. Warto dodać, że w przypadku brzuszków ogromne znaczenie ma właśnie technika. Mięśnie muszą odpowiednio pracować, by wykonywane ćwiczenia przyniosły jakikolwiek skutek. Na wzmocnienie brzucha idealne są również nożyce. Jak je wykonać? Wystarczy położyć się na plecach, wyprostować nogi oraz ręce wzdłuż ciała, a następnie unieść nogi w górę i poruszać nimi nad podłogą. Warto jeszcze dodać, że ćwiczenie tego typu można wykonać również podpierając się na przedramionach bądź poprzez unoszenie górnej części tułowia i poruszanie nogami w górę i w dół.

Ostatnim ćwiczeniem na mięśnie brzucha, które z powodzeniem można wykonać w domowym zaciszu, jest rowerek. Zaczynamy od pozycji leżącej - wystarczy unieść nogi w górę i poruszać nogi tak, jak podczas jazdy na rowerze. W tym czasie należy dotykać przeciwległy łokciem kolana, unosząc jednocześnie tułów. Podobnie jak w przypadku brzuszków, tak również tutaj ogromne znaczenie ma technika. Warto zatem wykonywać takie ćwiczenia uważnie, niekoniecznie stawiając na ich ilość.

Ćwiczenia na siłowni dla początkujących

Trenowanie w domu może być idealnym wstępem do wybrania się na siłownię! Miejsce tego typu wyposażone jest bowiem w odpowiedni sprzęt fitness oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Od czego zacząć ćwiczenia dla początkujących na siłowni? Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. Ćwiczenia rozciągające powinny poprzedzać jakiekolwiek inne czynności. Warto zaznaczyć, że nieumiejętne korzystanie ze sprzętów na siłowni może przynieść naprawdę poważne kontuzje - zwłaszcza, jeśli dana osoba pominię rozgrzewkę.

Na siłowni można zacząć na przykład od bieżni. Spacer czy wolniejszy bieg będzie idealny dla początkujących. W niektórych przypadkach można również zacząć od hantelek oraz ćwiczeń z taśmami. Takie czynności nie nadwyrężają mięśni, a mogą znacząco poprawić kondycję. Chęć wykonywania bardziej intensywnych ćwiczeń na siłowni warto przedyskutować z trenerem personalnym. Osoby zatrudnione na siłowni w tym charakterze doskonale orientują się w tym, który sprzęt będzie najlepszy dla początkującej osoby. Konsultacja z takim specjalistą będzie zatem doskonałym rozwiązaniem - zwłaszcza dla osób, które nie do końca potrafią korzystać z nieco bardziej zaawansowanego sprzętu. Wizyta na siłowni nie musi wcale wyglądać tak samo, jak ćwiczenia w domu. Wybierając się do takiego miejsca warto brać pod uwagę, że jest ono doskonale wyposażone, zatem z pomocą doświadczonego sportowca można znacząco urozmaicić sobie codzienny trening, a także uzyskać znacznie lepsze rezultaty!

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniem, powinny pamiętać o tym, że aktywność fizyczna - bez względu na to, jak bardzo jest intensywna, z pewnością korzystnie wpłynie na ich kondycję. Ruch zapewnia również doskonałe samopoczucie, zatem nie ma nad czymś się zastanawiać - buty, koszulka, mata i do dzieła!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper.pl